Z pewnością powiedziałbym

0

Ze głównym czynnikiem jest tylko aktywność, poza tym wszyscy czasami myślimy o odejściu … co nie zawsze naraża nas na samobójstwo.

W Brazylii nie ma publicznych kampanii zdrowotnych, które rozwiązałyby ten problem, ponieważ jest to traktowane jako społeczne tabu.

Co można zrobić, jeśli chodzi o politykę publiczną dotyczącą unikania samobójstw?

Estellita-Lins: Zalecam, aby nie zmieniać koła.

Wystarczy na poważnie powrócić do licznych wytycznych zaproponowanych przez Ministerstwo Zdrowia i Wellness w 2005 roku.

W trakcie badań terenowych, w tym samym czasie, kiedy zlokalizowaliśmy mało przygotowanych specjalistów w dziedzinie zdrowia i dobrego samopoczucia, odkryliśmy dodatkowo bardzo zaangażowane gwiazdy społeczne.

 • na przykład grupa Nace w pracy na całe życie UERJ, która szuka wspólnych środków na architekturę suicidódromo, a także opiekuje się zagrożonymi studentami.
 • Albo wspaniały film Elena, który zaczyna katalizować osoby zainteresowane pracą z ocalałymi, to znaczy z przyjaciółmi i rodziną kogoś, kto odebrał sobie życie.

Omawiam również kursy szkoleniowe w zakresie zdrowia psychicznego w Laps \ Ensp / Fiocruz (Laboratorium Badawcze oraz Studium Zdrowia i Zdrowia Psychicznego oraz Opieki Psychospołecznej w National College of Public Health and Wellness) oraz EPSJV / Fiocruz (Polytechnic Health And Wellness College Joaquim Venâncio), która stworzyła moduły mentorskie poświęcone unikaniu autodestrukcji.

Przewodnik Trocando zdrowie 6 dla sześciu osób

– samozniszczenie jako nagła sytuacja w Rio de Janeiro, informuje pacjentów, którzy próbowali się zabić, w sytuacjach nagłych w miejskich szpitalach.

Jakie są główne problemy, z jakimi borykają się specjaliści od zdrowia podczas radzenia sobie z takimi przypadkami w Brazylii?

Estellita-Lins: Wśród innych niepewności, leczenie w nagłych wypadkach jest obliczonym aspektem SUS, który wymaga regularnego przeglądu.

Wielozawodowi lub psychiatryczni obywatele zdrowia psychicznego nie są świadomi dylematów, a także pilności z powodu absolutnego braku szkolenia.

Nie było możliwe umieszczenie nagłych przypadków psychologicznych w placówce ogólnej opieki zdrowotnej, w której się one znajdują, w świecie cywilnym.

Kampania UPASPrzewodnik Trocando zdrowie 6 dla sześciu osób pozostaje kontrowersyjna i nie może przyczynić się do problemu.

Specjaliści potrzebują szkolenia w zakresie nagłych psychiatrycznych sytuacji, a także samobójstw.

Taką samą postawę społeczeństwa można zauważyć u ekspertów od zdrowia, kierujących się jedynie zdrowym rozsądkiem: – „Samobójstwo to problem.

Samobójstwo to nie mój problem! Zadzwoń do kogoś, wezwij psychoterapeutę, ale wyciągnij tego gościa z dołu!” Powinniśmy przyznać, że autodestrukcja jest zmartwieniem wszystkich pracowników służby zdrowia.

 • Wszyscy musimy szukać profesjonalnego szkolenia, aby sobie z tym poradzić.
 • Istnieje przekonanie, że ci, którzy zamierzają dokonać samozniszczenia, nie mówią o tym.

Czy to się naprawdę dzieje, czy też robi to osoba, która planuje to popełnić, , działają zwykle dają sygnał?

 • Estellita-Lins: Jest odwrotnie! Kiedy spotykają kogoś, kto je pojmuje w ramach tego dziwnego doświadczenia, poszczególne osoby czują ulgę.
 • Wyjaśnia się oczyszczający, „ujawniający”, wynik dzielenia się, który jest korzystny, ale minimalny.
 • Często konieczne jest natychmiastowe przedstawienie zwięzłych terapii.

Jeśli tak, to co osoba powinna widzieć te znaki u partnera lub członka rodziny? Gdzie szukać pomocy?, , , , Estellita-Lins: Musi zbadać powagę tego, co się dzieje.

Sprawdź, czy istnieje wysokie ryzyko, że jednostka poświęci się w tym czasie, str.

były kochanek. jeśli osoba ma broń palną, jeśli znajduje się na wysokim piętrze konstrukcji i tak dalej.

Wymagane jest również otwarcie mówić o autodestrukcji, bez osądzania, a także wygodnie

Nigdy nie zachęcaj do spożywania alkoholu lub suplementarstw, aby się trochę odprężyć, a także nigdy, w żadnych warunkach, nie zostawiaj go samego.

 • Pozostań z nim aż do przybycia pomocy.
 • Uważaj na podejrzane nastawienie, a także żądania zwolnienia.
 • Zmotywuj go do poszukiwania eksperta od wellness.
 • Uzyskaj pomoc emocjonalną w nagłych wypadkach, a także pomoc medyczną.

Czy w Brazylii istnieją fizyczne ramy poradnictwa dla osób o skłonnościach samobójczych? W przeciwnym razie, co jest potrzebne, aby świadczyć tego rodzaju usługi ludności?

Estellita-Lins: Przede wszystkim powinniśmy uznać, że każdy element sieci opieki zdrowotnej może odegrać kluczową rolę, a także otrzymać nieoczekiwaną potrzebę.

Aby uniknąć, a także uważać, nigdy nie chodzi o trudne, ale o aplikację.

Najbardziej zwięzłe leczenie obejmuje szeroką psychoterapię, suplementy psychotropowe, wsparcie, a także działania zabezpieczające.

Do wyboru jest dobrze zorganizowany i powitalny pobyt w szpitalu lub dodatek samoprzylepny.

Co zaskakujące, niektóre badania wykazały, że poproszenie osoby z grupy ryzyka o codzienną rozmowę telefoniczną z jej asystentem może być bezpieczne, a także coś zmienić.

W przyszłym tygodniu odbędzie się panel specjalistów w celu przeglądu przedszpitalnej opieki w nagłych przypadkach.

To praca zespołowa w ramach Inovaensp. Będą przedstawiciele z każdego stanu Unii.

Z pewnością będzie to cenna możliwość przyjrzenia się niedociągnięciom Samu, a także UPA, w leczeniu klientów zagrożonych samozniszczeniem., , kolory oczu wynikają z ekspresji szeregu genetyki, więc, według okulistów,

mogą pokazać genetyczne zdrowie predyspozycje do choroby

Ponadto oznaki i objawy, które mogą wystąpić w oczach, mogą wskazywać na pewien stan organizmu.

Chociaż nie jest to zgodne, badania pokazują, że osoby o jasnych oczach i skórze są bardziej podatne na niektóre choroby, takie jak AMD (pogorszenie stanu plamki związanego z wiekiem), a także niektóre guzki oczu, takie jak złośliwy nowotwór błony naczyniowej oka. Są również wyjątkowo świadome i czują się jeszcze bardziej nieprzyjemnie.

 

Powiązane Ćwiczenia poza fizyczne: twarz, oczy, jak również umysł może być przedmiotem badań: badacze znaleźć zupełnie nowe terapie do czynienia z warunkami … – zobacz więcej na, , wykorzystać ją na dłużej niż zalecane przez producenta higieny i wychodzą obniża wydajność, a także zwiększa zagrożenia. O tym nie można zapomnieć, , Andrii Atanov / getty, , Beatriz González 26.10.2020, , – 11:20 CET, , , , Na początku ostatniej borealnej wiosny, umieszczając gumki maski za uszami, a także zmieniając granicę nad grzbietem nosa w mniej niż 10 sekund była niesamowita trudność.

 • Obecnie jesienią borealis jest to czynność tak mechaniczna, że ​​kończy się niezauważona … a nieostrożność jest na porządku dziennym.
 • Co gorsza, pełno jest masek wieloletnich, które mają podejrzanie brązowawy odcień na gumkach, które muszą być białe.

Niezależnie od tego, czy zostawiasz je w dowolnym miejscu, od blatu barowego po stół w strefie gotowania, czy też używasz ich dłużej niż powinny, nosząc maski, które są brudniejsze niż powinny.

Z pewnością byłoby to anegdotyczne, gdyby nie, zdaniem specjalistów, brud sprawia, że ​​maski nie są tak bezpieczne w porównaniu z covid-19, a także zwiększa zagrożenie wystąpienia pewnych problemów. Wspieraj nasze dziennikarstwo.

Zarejestruj się w EL PAÍS, klikając w ten link.

“Wilgoć, kurz i różne inne fragmenty, które pozostają w atmosferze, ostatecznie wypełniają filtr, a jego zdolność filtrowania jest ograniczona, więc nie są tak wydajne jak na początku użytkowania” , omawia David Díaz Pérez, planista Nursing Area Respiratory System of the Spanish Society of Pulmonology and Thoracic Surgical Treatment (SEPAR).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj