Wyzwania, jakie pandemia stwarza dzieciom autystycznym

0

Wraz z pojawieniem się nowego koronawirusa zmiany w rutynie wielu ludzi zostały zmienione przez pandemia, która stała się nowym wyzwaniem dla nas wszystkich. Ale w przypadku dzieci z zaburzeniem ze spektrum autyzmu (ASD), lepiej znanym jako autyzm, doznał silnych negatywnych skutków.

W życiu dzieci z autyzmem wiedza o tym, co „będzie dalej”, jest niezbędna, a neuropsycholog Leninha Wagner wyjaśnia, że ​​dzieje się tak, ponieważ osoby z autyzmem potrzebują rutyny, ponieważ niestabilność, nagłe zmiany wywołują w nich niepewność i niepokój.

„Rutyna ma ogromne znaczenie w życiu każdego człowieka, zwłaszcza w życiu dziecka, ponieważ wyznacza i wyznacza granice, przynosząc bezpieczeństwo w powtarzaniu typowego lub nietypowego rozwoju oraz ze względu na izolację społeczną, zamykanie szkół, między innymi zmiany w życiu codziennym, bezpośrednio dotknięte ich rozwój”.

Wyznaczony przez Światową Organizację Zdrowia dystans społeczny jest mile widziany, aby do transmisji koronawirusa nie dochodziło, ale dla osób z autyzmem, które cierpią z powodu przystosowania się do zmiany rutyny, ma to bezpośredni wpływ na wyniki, w które są tak zaangażowane. ustalić poprzez przestrzeganie ustalonej rutyny.

„Zważywszy na zakłócenie rutyny, prawdopodobny wpływ na życie osób z autyzmem w sytuacji odosobnienia, przy zamkniętych dla nich przeznaczonych przestrzeniach, takich jak szkoły i gabinety terapeutyczne pracujące wyłącznie zdalnie, przynosi znaczne straty, cofając się do dokonań już osiągnięte i opóźnienia w planowaniu przyszłych podbojów” – mówi doradca.

Nawet w obliczu tak wielu zmian spowodowanych pandemią w życiu każdego człowieka, neuropsycholog Leninha Wagner podkreśla znaczenie tworzenia rutyny dla dzieci, aby zachować rutynę tego, co następuje: „zapewnienie stabilności i stałości emocjonalnej, a tym samym lepszej jakości życia dla osoby z ASD, a co za tym idzie dla tych, którzy z nim mieszkają”.

Proste rzeczy, takie jak organizowanie codziennych harmonogramów zadań, mogą pomóc w rutynie dziecka z autyzmem, takich jak: kąpiel, jedzenie, spanie, aktywność, programy telewizyjne, zabawki i gry, rzeczy zawsze w tym samym miejscu i w ten sam sposób, generując w ten sposób poczucie kontroli i utrzymania równowagi poprzez oczekiwane sekwencje.

Wyzwania dziecka autystycznego

“Nasz!! Twoja córka nie wygląda na autystyczną!!” (Tatiana Gauglitz). Jednym z wielkich wyzwań, przed jakimi stają rodzice i członkowie rodzin dzieci z ASD (zaburzenie ze spektrum autyzmu), jest tak zwane „odwrócone uprzedzenie”.Dzieci nie wykazują oznak wyglądu, co sprawia wrażenie, że nie mają żadnej potrzeby, wywołując nieufność u otaczających je osób.

Często są oceniane jako zepsute, niegrzeczne i inne pejoratywne przymiotniki.Matki często opuszczone przez swoich ojców, którzy nie akceptują stanu swoich dzieci, odchodzą i znajdują się samotnie i często bez jakiegokolwiek przewodnictwa, wpadając w depresję, która tylko pogarsza sytuację ich dzieci.

„Dziś wiem, że osoba z autyzmem ma wrażliwość na sztukę”.„Tu rozwija swoje umiejętności, a to pomaga w szkole, zarówno w kaligrafii, jak i interpretacji” (Ttiane Gauglitz). Tysiące dzieci, młodzieży i nastolatków często gubi się w trakcie zorganizowanej nauki dla „normalnych” dzieci.Nauczyciele nie mogą funkcjonować w zatłoczonych salach suplementcyjnych.

Nasz projekt sztuka w obliczu autyzmu służy dzieciom w sposób zindywidualizowany, które z pewnością zostałyby pominięte w procesie uczenia się i pobudzenia ich potencjału.Edukacja naszego kraju nie jest przygotowana do integracji, gdzie potencjał dzieci autystycznych jest w pełni rozwinięty. Często ze względu na trudności w transporcie i niską samoocenę wiele matek woli zostawić swoje dzieci w domu, z dala od socjalizacji i integracji z innymi dziećmi.

Pomóż nam dać tym dzieciom to, co im się słusznie należy, uczciwą edukację i możliwości.

Czas dziecka z zaburzeniem ze spektrum autyzmu (ASD) różni się od innych. I dlatego każda nowa nauka, jak nowe zdanie przeczytane lub napisane, albo bardziej rozbudowany rysunek, ma jeszcze większe znaczenie dla niej i dla osób odpowiedzialnych. Osiągnięcia, które napawają nas dumą, ale które są zagrożone od początku pandemii koronawirusa. Kwarantanna wymusiła przerwy w świadczeniu usług edukacyjnych i terapeutycznych oraz zdestabilizowała rutynę tych osób, które w zależności od zorganizowanej codzienności mają jedną z głównych cech.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj