Po skórze kolejnym obszarem zainteresowania są usta

0

Dodaje, że mogą nawet stać się wektorem przenoszącym wirusa, jeśli zostaną pozostawione na niewłaściwych powierzchniach lub zarządzane nieczystymi rękami. Konieczne jest dokładne zrozumienie, jak należy konserwować maski, a także przestrzeganie wskazówek dotyczących czasu użytkowania, a także podstawowych zasad higieny.

  • Chodzi o to, aby trzymać się z dasuplementa od wszystkiego, do czego się przylega., , „Uszkodzenia uboczne” w postaci swędzenia, a także trądziku, , , ,
  • Pierwszą barierą ciała pod maską jest skóra, a więc jest ona najbardziej narażona na skutki niewłaściwego użycia.

Wiemy, że pojawienie się owrzodzeń w obszarze zakrytym przez maskę jest znacznie bardziej stałe, co może oznaczać różnego rodzaju urazy.

To, co jeszcze zdrowie widzimy

to trądzik cierny, rodzaj trądziku powstałego w wyniku szorowania” – opisuje skórę dr Raúl Lucas, koordynator grupy dermatologicznej Hiszpańskiego Pediatrycznego Stowarzyszenia Dermatologii i Wenerologii (AEDV).

Różne inne „ofiary cywilne” to możliwy trądzik różowaty, stany zapalne, stany zapalne, a także swędzenie – szczególnie u osób z wrażliwą skórą, atopowym lub łojotokowym zapaleniem skóry., , , , 25.09.2020.

Barcelona Długie kleje w siedzibie Urzędu Cywilnego w Barcelonie. © Zdjęcie: Cristóbal Castro

To, co jeszcze zdrowie widzimy

Realia i kłamstwa na temat używania masek w porównaniu z koronawirusem, , Kobieta nosząca maskę ochronną opuszcza kantor w Rio de Janeiro w Brazylii 28 lutego 2020 r. REUTERS / Ricardo Moraes W, , jaki zdrowie sposób maski koronawirusa będą się zmniejszać w tle?, , , , Potem pojawia się trądzik estetyczny, który może pojawić się „po nałożeniu kremu nawilżającego lub makijażu, a zaraz potem nałożeniu maski na mokre”.

De Lucas radzi, że jeśli makijaż jest używany, mimo że twarz jest zakryta w pięćdziesięciu procentach, należy używać znacznie mniej środków okluzyjnych, a także, co najważniejsze, nie nadużywać ilości.

Chociaż wiele problemów skórnych, które maski mogą powodować wyłącznie w postaci przedłużonego użytkowania i tarcia, sytuacja trądziku estetycznego może się pogorszyć w wyniku dodatkowego okluzyjnego działania nieczystej maski: kurz wypełnia filtr, a także zapobiega skóra prawidłowo oddycha.

Jasną stroną jest to, że jako środek zapobiegawczy można zregenerować skórę po powrocie do domu, przestrzegając zasad zdrowotnych i nawadniających.

W przypadku zapalenia skóry, trądziku lub wszelkiego rodzaju innych urazów zaleca się konsultację z profesjonalistą

Przede wszystkim należy zapobiegać samoleczeniu.

Płyny kortykosteroidowe są stosowane na receptę i muszą być stale stosowane zgodnie z zaleceniami klinicznymi, sprawdzając, czy istnieje jakiekolwiek zagrożenie w stosowaniu balsamu, a także natychmiast po użyciu zdrowie maska, ponieważ jest możliwe, że działanie suplementu jest wzmocnione ”.

Dodatkowo „jeśli będziesz nosić tę samą maseczkę nawet dłużej niż powinna i jest nieczysta, to nie tylko nie zabezpieczy, ale z pewnością dodatkowo zgromadzi mikroorganizmy.

To tak, jakbyś zawsze zakładał dokładnie to samo skarpetki ”, ostrzega De Lucas. „Normalną rzeczą jest to, że absolutnie nic się nie dzieje – zatrzymuje się – jednak nie jest higieniczne”.

Czy maska ​​jest winna zdrowie nieświeżego oddechu?

Czy nasze zdrowie jamy ustnej może walczyć ze skutkami niewłaściwego stosowania maski? To intrygujące pytanie; a wykorzystanie jej pod osłoną powoduje powstawanie pewnego rodzaju mikroklimatu o niepożądanych właściwościach?

Óscar Castro Reino, głowa stanu Rady Generalnej Dentystów Hiszpanii, wyjaśnia, że ​​w jamie ustnej są niezliczone bakterie pochodzące z około 300 różnych rodzin, które żyją w symbiozie. Teoretycznie brak tlenu może zaburzyć równowagę i wywołać rozwój określonych patogennych mikroorganizmów dentystycznych, a także zużycie ziemi dla innych.

Czy maska ​​jest winna zdrowie nieświeżego oddechu?

Niemniej jednak „jest bardzo mało prawdopodobne, aby w normalnych warunkach maski wykorzystywały tę sytuację braku tlenu.

Również nie zakładanie maski na dłużej niż jest to zalecane nie wiąże się z żadnym rodzajem problemu dentystycznego, przynajmniej z wyraźnym dowodem naukowym”, mówi Castro Reino.

Jeśli rzeczywiście natknąłeś się na próchnicę, infekcje jamy ustnej lub jakiekolwiek inne problemy, biorąc pod uwagę, że rozpoczęła się pandemia, nie potępiaj maski … ona jej nie ma, przynajmniej nie jest prosta.

  • Może się zdarzyć, że brak pokazania zębów prowadzi u niektórych osób do złagodzenia stanu zdrowia jamy ustnej.
  • Poważny błąd. „Nie możemy zapominać, że błona śluzowa zębów jest jedną ze ścieżek przedostania się koronawirusa.
  • Utrzymanie zdrowych i zrównoważonych jamy ustnej to podstawa.

A teraz jeszcze bardziej niż kiedykolwiek ważne jest, aby dobrze pielęgnować szczoteczkę, myć ręce dobrze przed i po użyciu, posprzątać, umyć i wysuszyć, chronić w razie wypadku, nigdy nie udostępniać, trzymać z dala od muszli klozetowej, aby uniknąć możliwego zanieczyszczenia, a także nie utrzymywać go razem z różnymi innymi szczotki ”, nie zapomina dentysta.

A co z cuchnącym powietrzem? Niektórzy ludzie uważają, że mają obecnie nieświeży oddech, podczas gdy faktem jest, że doświadczyli go przed użyciem maski, ale tak naprawdę, , nie zauważyłem tego ”, mówi Castro Reino.

Dzieje się tak, że podczas używania maski składnik powietrza, który wydychasz, pozostaje w kontakcie z układem węchowym zdrowie przez dłuższy czas, dzięki czemu jednostki rozpoznają problem.

Ale może być Jeszcze jedno wyjaśnienie dla tego scenariusza: jeśli nie wyrzucimy maski po maksymalnym czasie użytkowania, ślina będzie się w niej gromadzić, co z pewnością będzie równoznaczne nie tylko z utratą wydajności, ale także ze wzrostem nieprzyjemnego zapachu.

w przypadku nieprzyjemnego zapachu oddechu jednym z najczęściej sugerowanych jest udanie się do doradcaa dentysty w celu „zbadania jego obecności i, w tej sytuacji, przyczyny, biorąc pod uwagę, że 85% cuchnącego oddechu jest pochodzenia zębowego i najbardziej tkanki dziąseł ”, podkreśla Antonio Bujaldón, głowa stanu Hiszpańskiego Towarzystwa Periodontologii i Osseointegracji (SEPA).

Raj dla zarazków?, , , , Jednym z czynników skrupulatnego stosowania nieczystej maski jest to, że staje się ona siedliskiem zarazków tha t powoduje infekcje dróg oddechowych.

Ma swoją logikę.

Na szczęście, a także z punktu widzenia konsultowanych ekspertów, wydaje się, że możemy się dość rozluźnić

María del Mar Tomás, rzecznik hiszpańskiej kultury chorób zakaźnych, a także mikrobiologii klinicznej (SEIMC), mówi, że „jak dotąd nie wyjaśniono żadnej sytuacji infekcji bakteryjnej górnych dróg oddechowych związanej z niewłaściwym użyciem masek medycznych”, chociaż może odrzucić ”.

To, co wydaje się być związane z niewłaściwym użyciem maski, to uczucie duszności, które wpływa na niektórych ludzi. W opublikowanym w maju badaniu badawczym zbadano dodatkowe problemy z używaniem masek wśród młodej populacji i stwierdzono, że wśród osób skarżących się na kłopoty najczęściej występowały problemy z oddychaniem.

Jak opisuje David Díaz Pérez, „używanie maski poza zalecanym czasem powoduje nasycenie filtra wilgocią, a także, z tego zdrowie powodu, nie mamy wrażenia prostego oddychania, jakie mamy na początku”.

Więc może się wydawać, że brakuje nam oddechu. Dostępna jest opcja: używaj go stale schludnie i tylko przez określony czas.

Koordynator pielęgniarstwa SEPAR Breathing Nursing przypomina, że ​​maska ​​„nie jest wolna od uciążliwych i niekorzystnych dla użytkownika wpływów”, zwłaszcza jeśli naruszamy zasady użytkowania, a także zaniedbujemy optymalny czas użytkowania lub środki zdrowotne.

Jednak dodatkowo podkreśla, że ​​„jest to kluczowy element w minimalizowaniu przenoszenia covid-19”.

Mówiąc prościej: tak naprawdę ważne jest, aby z niego korzystać, a także aby zapobiec problemom, nie ma innego wyjścia, jak zrobić to dobrze., , , przeciwieństwie głowy lub grypę, która rozwija się po intensywnym okresie pracy, jakiś problem zdrowotny może być związane z wykonywaniem działalności eksperckiej, które oferują pracownika z legalnego punktu widzenia tych samych swobód obywatelskich jak nieszczęśliwego Pod Miejsce pracy.

Według Eduardo Jesuísno, doradcaa medycyny pracy, aby chorobę można było uznać za stan związany z pracą, praca musi mieć link przyczynowy, czyli efekt domina ze szczegółami w danej sytuacji.

doradca ostrzega, że ​​określone choroby zawodowe pojawiają się po cichu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj