DrOmnibus

0

Program rozpoczyna się od dwutygodniowego szkolenia w San Francisco, którego głównym wydarzeniem są sesje mentoringowe z inżynierami i menedżerami produktów z 20 zespołów Google oraz z międzynarodowego zespołu mentorów zewnętrznych. Uczestnicy otrzymują wsparcie finansowe w wysokości 50 tys. USD (equity free), darmowy dostęp do płatnych usług Google oraz wsparcie zespołów lokalnych Google przez kolejne 6 miesięcy.

Na wczorajszej konferencji prasowej w Campus Warsaw Michał Ryś, założyciel i dyrektor finansowy DrOmnibus, odpowiadał o narzędziach multimedialnych na tablety dla dzieci z autyzmem. Geneza powstania firmy i narzędzia związana jest z wcześniejszymi doświadczeniami zawodowymi założycieli DrOmnibusa w Fundacji Hipoterapia na Rzecz Rehabilitacji Dzieci z Niepełnosprawnością.

Michał Ryś mówił również o kierunkach działania firmy (badania kliniczne, sukcesy poszczególnych dzieci), a zapytany o największe rynki dla rozwoju firmy DrOmnibus wskazywał rynek amerykański, z uwagi na popularność metody terapii behawioralnej w USA, która to metoda jest również zaimplementowana w narzędziach multimedialnych DrOmnibusa (aplikacja Edukacja Włączająca i materiały dodatkowe).

Oprócz DrOmnibus do programu zakwalifikowały się dwie czeskie firmy: Gamee (społecznościowa platforma dla graczy), Spendee (narzędzie do zarządzania finansami online) oraz węgierska PublishDrive (platforma dla wydawców książek online).

Zobacz nagranie z konferencji!

Pracujesz z dzieckiem z zaburzeniami?

Wypróbuj naszą aplikację!