Pracownicy i pacjenci ubierają się na niebiesko z okazji Dnia świadomości zaburzeń ze spektrum autyzmu

0

W Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, obchodzony dzisiaj, 2 kwietnia, Flávia Oliveira, matka 6-letniego pacjenta Michela, i współpracownicy Onkologii Dziecięcej ze Szpitala da Criança e Maternidade (HCM) w Rio Preto, ubrali się na niebiesko, kolor przewodni kampanii. . U Michela zdiagnozowano zaburzenie ze spektrum autyzmu (ASD) dwa lata temu. Pod koniec 2017 roku matka chłopca otrzymała wiadomość, że jej syn ma białaczkę i tym samym rozpoczęła leczenie w HCM.

Psycholog sektora Jéssica Aires podkreśla, że ​​wyjaśnienie zaburzenia i społeczno-emocjonalna integracja tych pacjentów są niezbędne do ich coraz większego rozwoju. „Istnieje wiele mitów i uprzedzeń związanych z ASD, a mówienie na ten temat sprawia, że ​​ludzie lepiej rozumieją problem i lepiej radzą sobie z różnicami. W rzeczywistości bycie innym jest normalne. Niebieski świat dla nas wszystkich!”, zaznaczyła Jessica.

Flávia mówi, że pomimo wszystkich problemów ciężko pracuje, aby środowisko szpitalne mniej obciążało rutynę Michela. „Staram się, aby szpital był jak najbardziej zabawny. Na przykład robiąc zdjęcie rentgenowskie, mówię Michelowi, że maszyna jest postacią z filmu Gwiezdne Wojny i mu się to podoba. Wieloprofesjonalny zespół szpitala wita nas tak dobrze, że po tym, jak rozpoczął tu leczenie, zauważyłam, że bardziej się rozwinął, jest w stanie lepiej rozmawiać i nawiązywać kontakty z ludźmi” – skomentował Flávia.

Głównymi objawami, jakie występują u osób z autyzmem są: trudności w nawiązywaniu i rozumieniu relacji społecznych, w komunikacji werbalnej, w grach w udawanie, nieprawidłowe reakcje sensoryczne, napady padaczkowe i inne objawy. Według ankiety przeprowadzonej przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) w 2017 roku, autyzm dotyka co 160 dzieci.

Funfarme rozdaje dzieciom pracowników 3000 zestawów z przyborami szkolnymi

Funfarme rozpoczęło dystrybucję około 3000 zestawów z przyborami szkolnymi rano w poniedziałek 10 stycznia. To już tradycja fundacji. Od 2010 r. zestawy trafiają do pracowników, którzy mają dzieci powyżej 2 roku życia i są zapisani do placówki oświatowej. Dystrybucja nastąpi do środy 12 stycznia.

Dyrektor wykonawczy Funfarme, dr Jorge Fares, był obecny przy dostarczaniu zestawów i podkreślił znaczenie tej akcji w pomaganiu rodzicom i ich dzieciom w przekazywaniu przyborów szkolnych. „W ramach polityki instytucji należy działać w obszarze społecznym, a tym samym przyczyniać się do edukacji dzieci naszych pracowników” – powiedział dr Jorge.

Składano komplety do przedszkola, przedszkola, szkoły podstawowej i liceum. Mają plecak, zeszyty, teczkę, linijkę, piórnik, kredki, długopisy, a nawet słuchawki na zajęcia online, w związku z pandemią Covid-19.

„Oprócz ekonomii, dystrybucji tych zestawów oczekują już zarówno rodzice, którzy tu pracują, ale także dzieci, którym niepokoi nadejście tej chwili. Wielu z nich towarzyszy nawet rodzicom w wyborze zestawu” – powiedziała Cristiane Midori, kierownik działu HR.

Milena Cristina Nardez Borges jest technikiem pielęgniarskim i matką trójki dzieci. Od ponad 10 lat korzysta z darowizny wyprawek szkolnych. „Dla nas to bardzo znacząca pomoc, zwłaszcza na początku roku. Bardzo cieszy nas praca w firmie, która dba o edukację naszych dzieci” – powiedziała Milena.

Najstarsza córka Mileny, 13-letnia Gabrielli Cristina Borges, przyjechała z mamą wybrać materiał. „To już drugi rok, kiedy przychodzę towarzyszyć mojej mamie, ponieważ nie mogę się doczekać, aby wybrać swój zestaw” – powiedział Gabrielli.

Sandra Diniz, technik pielęgniarski, również przyprowadziła swoją 11-letnią córkę, aby wybrała tegoroczne przybory szkolne i jest wdzięczna za tę pomoc. „Każdego roku mamy zaszczyt otrzymać ten strój szkolny, co bardzo pomaga w naszym budżecie. Dla mnie Funfarme jest jak matka – podkreśla Sandra.

Maria Daiane Pereira, asystentka sprzątająca i matka dwóch córek, jest jedną ze współpracownic, która z niecierpliwością czeka na dystrybucję materiałów, zwłaszcza na początku roku, pośród tak wielu rachunków do zapłacenia, takich jak IPVA i IPTU. Maria szacuje, że dzięki zestawom przekazanym przez Funfarme zaoszczędziła około 600 reali. „Jestem bardzo wdzięczny fundacji za tę darowiznę, bo wyobraźcie sobie, że musielibyśmy to wszystko kupić? Dlatego jestem bardzo wdzięczna instytucji za tę troskę o nas” – powiedziała Maria.

Funfarme jest odwiedzane przez zastępców i potwierdza znaczenie jako kompsuplements zdrowia o doskonałej jakości
Funfarme przyjął dziś, 4 stycznia, oficjalną wizytę delegata federalnego Geninho Zulianiego oraz przewodniczącego zgromadzenia ustawodawczego stanu São Paulo, delegata stanowego Carlão Pignatari. Oprócz parlamentarzystów Fundacja gościła również regionalną dyrektor ds. zdrowia Silvię Storti (DRS-XV).

Dyrektor wykonawczy Funfarme, dr Jorge Fares, pochwalił znaczenie partnerstwa z głównymi wyrazami polityki krajowej, a także pochwalił jakość pracy Regionalnego Departamentu Zdrowia, nawet w najbardziej ostrych momentach pandemii. Możemy tylko podziękować za to ważne wsparcie i partnerstwo” – powiedział dr Jorge Fares.

Dla delegata stanowego Carlao Pignatariego Hospital de Base jest postrzegany jako model dla całej Brazylii. „Ja i zastępca federalny Geninho Zuliani, wraz z wicegubernatorem Rodrigo Garcią, udało nam się pokazać państwu wkład HB w zdrowie São Paulo i Brazylii. Razem będziemy mogli jeszcze bardziej pomóc HB” – podkreślił Pignatari.

Dla zastępcy federalnego Geninho Zulianiego to partnerstwo ma fundamentalne znaczenie dla zdrowia publicznego. „Liczby usług HB zaskakują wszystkich i ważne jest również, aby podkreślić, jak ważna była ta instytucja podczas pandemii, więc jestem dumny, że mogę pomóc temu kompsuplementsowi zdrowia, który ma zarządzanie jakością, doskonałość administracyjną i techniczną” – dodał. , zastępca federalny Geninho Zuliani.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj