6 czasopism pedagogicznych dla nauczycieli, które polecamy do suplementtury

0

Każdy profesjonalista, który chce się wyróżniać w środowisku pracy, musi się rozwijać. Kiedy jednak myślimy o nauczycielach, to poszukiwanie nowej wiedzy nie jest już różnicą i staje się istotnym czynnikiem. Stąd potrzeba, aby nauczyciele zawsze byli dobrze poinformowani, nie tylko poprzez tradycyjne szkolenia, ale także na własną rękę, np. poprzez publikacje i czasopisma pedagogiczne.

Pracując bezpośrednio z uczniami, nauczyciel musi zawsze aktualizować zachowanie młodego człowieka, właśnie dlatego, że często istnieje duża przepaść pokoleniowa między dwiema stronami klasy. Cyfrowe lub drukowane czasopisma pedagogiczne rozumieją potrzebę „ciągłego szkolenia” i zazwyczaj oferują przegląd obecnego świata z perspektywy edukacyjnej, zapewniając bliższe relacje między nauczycielem a uczniem.

Zaktualizowano również zarządzanie szkołą

Zrozumienie zmian społecznych to także funkcja zarządzania szkołą. Dyrektorzy, wicedyrektorzy, koordynatorzy pedagogiczni i inni profesjonaliści, którzy niekoniecznie mają bezpośredni kontakt z klasą, również muszą być świadomi świata ucznia. W ten sposób zarządzanie staje się efektywne i otwiera drogę do usprawnień na różnych etapach szkolnej rutyny, takich jak np. promocja edukacji włączającej i modernizacja zasobów wykorzystywanych w klasie.

Ale jak być na bieżąco? Istnieje kilka tytułów, które proponują analizy aktualnej edukacji, od teoretycznych opracowań dotyczących systemu oświaty po przykłady scenariuszy suplementcji, które pomagają w codziennym życiu nauczyciela. A co najlepsze: wiele z tych treści jest dostępnych online i bezpłatnie. Następnie wydzieliliśmy sześć czasopism pedagogicznych, które mogą proponować dyskusje, refsuplementsje i nowe pomysły dla nauczyciela i całej dyrekcji szkoły, zawsze poszukując ciągłych innowacji i aktualizacji. Wymeldować się:

1. Magazyn edukacyjny

Stworzony pod koniec lat 90. magazyn „Edukacja” wyróżnia się prezentacją, oprócz treści skierowanych do nauczycieli, artykułów wstępnych dotyczących polityki publicznej i zarządzania szkołą. Semestralny, zalecana suplementtura dla nauczycieli, dyrektorów i koordynatorów sieci publicznej i prywatnej.

2. Pedagogika w centrum uwagi

W ramach czasopism pedagogicznych związanych z uniwersytetami Pedagogia em Foco jest publikacją powiązaną z kursem pedagogicznym na Faculdade Aldete Maria Alves (FAMA). Co pół roku ukazuje się nowe wydanie online zawierające recenzje, raporty i artykuły nauczycieli i uczniów dotyczące obszarów wiedzy związanych z realiami edukacji w Brazylii. W bieżącym wydaniu można znaleźć artykuły na temat edukacji integralnej, nastoletniej ciąży oraz relacji między kształceniem pedagogicznym a działaniem w koordynacji pedagogicznej.

3. Edukacja specjalna

Opracowany i opublikowany przez Federalny Uniwersytet Santa Maria (UFSM) w Rio Grande do Sul, Educação Especial to czasopismo pedagogiczne, które koncentruje się na nauczaniu uczniów ze specjalnymi potrzebami. Rozumiejąc wyzwania tej rzeczywistości, publikacja przedstawia analizy z badań prowadzonych przez samą uczelnię, aby poprowadzić profesora i zaproponować nowe podejścia dla tej publiczności.

4. Nowa szkoła

Ukazujące się od 1986 r., a teraz także w formacie cyfrowym, Nova Escola jest jednym z najbardziej znanych pism pedagogicznych w pokojach nauczycielskich. Prezentuje treści dla nauczycieli i dyrekcji szkoły, a także plany suplementcji i aktualności związane z edukacją. Niektóre treści są ograniczone do subskrybentów, ale podczas rejestracji w serwisie co miesiąc publikowane są limity tekstów.

5. Edukacja i rzeczywistość

Kolejna publikacja z południa kraju, Educação & Realidade, jest czasopismem Federalnego Uniwersytetu Rio Grande do Sul (UFRGS). Skupia artykuły teoretyczne napisane przez specjalistów związanych z różnymi dziedzinami wiedzy, które dialogują z różnymi poziomami edukacji. Jest publikowany cztery razy w roku od 1976 roku. W bieżącym wydaniu wyróżniają się artykuły dotyczące celów Narodowego Planu Edukacji (PNE) oraz materiałów do nauczania matematyki w São Paulo. Czasopismo umożliwia również publikowanie artykułów przez specjalistów zajmujących się edukacją i naukowców.

6. Arco43 w recenzji

Arco43 em Revista to czasopismo wydawane przez Editora do Brasil, z bezpłatną publikacją online. Świadome ciągłych zmian w brazylijskim scenariuszu edukacyjnym, czasopismo oferuje bogate treści, które mają na celu pogłębienie pytań pedagogicznych i przeanalizowanie wyzwań związanych z nauczaniem, a także zapoznają Cię z głównymi artykułami z Editora do Brasil.

W pierwszym wydaniu znajdziecie Państwo pełną analizę nowych ścieżek edukacyjnych wytyczonych przez BNCC oraz inne interesujące kwestie, które pomagają nauczycielom i menedżerom aktualizować się na temat aktualnego momentu edukacji w kraju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj