Jak śledzić świetną strategię kampanii w mediach społecznościowych

0

Tworzenie świetnych kampanii w mediach społecznościowych może wydawać się zniechęcające. Widzimy firmy klasy korporacyjnej z głębokimi kieszeniami, które pojawiają się na pierwszych stronach naszych ulubionych sieci społecznościowych. Ale jak może konkurować marketer społecznościowy bez tych zasobów (lub powiedzmy sobie szczerze, czasu)?

Częścią piękna mediów społecznościowych jest to, że nie potrzebujesz najlepszej agencji reklamowej, aby prowadzić świetną kampanię w mediach społecznościowych. Nie potrzebujesz pokoju wujka Sknerusa pełnego złotych monet, aby rywalizować.

Potrzebujesz planu. I tu właśnie pojawia się ten przewodnik.Omówimy, co musisz zrobić, aby stworzyć kampanię społecznościową, która może być konkurencyjna i jak możesz śledzić wpływ tej kampanii, aby wyglądać jak bohater wewnętrznie, a na koniec przedstawimy kilka krótkich wskazówek, jak szybko rozpocząć swoją strategię.

Burza mózgów motywy kampanii społecznych

Kluczem do skutecznego procesu twórczego jest myślenie, że inspiracja może pochodzić z dowolnego miejsca i z jak największej liczby miejsc. W tej sekcji przygotowaliśmy listę zasobów, które pomogą Ci rozpocząć burzę mózgów podczas planowania strategii w mediach społecznościowych.

jak-sledzic-swietna-strategie-kampanii-w-mediach-spolecznosciowych-2

Jako marketerzy społecznościowi badania są jedną z naszych najcenniejszych umiejętności i pomagają nam zapewnić, że nasze strategie pozostają na szczycie trendów w branży.Zamiast bezcelowego przeglądania treści, przeszukiwania tysięcy profili społecznościowych lub przeprowadzania niezliczonych wyszukiwań w Google, łatwym sposobem na zoptymalizowanie wyszukiwania jest subskrybowanie jak największej liczby biuletynów.

Newslettery dostarczają informacji o stanie branży, zmianach technologicznych, aktualizacjach w mediach społecznościowych oraz wyjaśniają pojawiające się trendy i najlepsze praktyki. Oto kilka biuletynów, które marketerzy w mediach społecznościowych powinni dodać do swojej listy zasobów, aby zwiększyć Twoją kreatywność podczas burzy mózgów:

Social Media Examiner pomaga odkryć najlepszy sposób wykorzystania mediów społecznościowych do nawiązywania kontaktu z klientami, zwiększania ruchu, generowania świadomości i zwiększania sprzedaży. W swoim biuletynie zamieszcza artykuły, wywiady z ekspertami i analizy najnowszych badań branżowych. Social Fresh kładzie duży nacisk na przyszłość marketingu społecznościowego, w tym przyszłe trendy i inspiracje dla nowych kampanii społecznych.

Social Fresh dostarcza informacji o konferencjach, artykułach, podcastach, ankietach i kursach, aby pomóc marketerom społecznościowym znaleźć inspirację i tworzyć kreatywne treści.MarketingProfs koncentruje się na edukacji marketerów w mediach społecznościowych poprzez dostarczanie nowoczesnych narzędzi marketingowych, szkoleń, strategii, artykułów, webinariów i forów dyskusyjnych.

Jego zawartość oparta na rozwiązaniach pomaga marketerom identyfikować luki w ich strategiach marketingowych i zapewnia zasoby potrzebne do pokonania obszarów problemowych. Jest pozycjonowana jako organizacja wyłącznie subskrypcyjna, skupiająca się na markach i skierowana do osób zarządzających sieciami społecznościowymi w naprawdę dużych firmach.

Dzieli się najlepszymi praktykami i udziela praktycznych porad oraz rozwiązań typowych wyzwań związanych z byciem profesjonalistą w mediach społecznościowych.
Social Media Today to społeczność internetowa i źródło dla profesjonalistów zajmujących się marketingiem, biznesem społecznościowym, komunikacją, doświadczeniem klienta, marketingiem treści i strategią cyfrową.Rozwiązania dotyczące odsłuchu społecznościowego

Social listening powinien być priorytetem dla każdego marketera. Jest to nieocenione, gdy próbujesz tworzyć treści dopasowane do zainteresowań odbiorców. Rozwiązania społecznościowe umożliwiają marketerom odkrywanie interesujących tematów i popularnych hashtagów oraz poznanie sentymentu do marki.Social listening to jeden z najskuteczniejszych sposobów uzyskiwania przez małe organizacje dostępu do tych samych danych, co wielcy gracze.

Z należytą starannością usłyszysz pojawiające się trendy, które warto tworzyć przed innymi.

Podczas burzy mózgów słuchanie odbiorców docelowych może pomóc Ci zidentyfikować ich potrzeby, co pozwala tworzyć kampanie społecznościowe, które spełniają te potrzeby, identyfikować rodzaj treści, które chcą wchodzić w interakcję z Twoją marką.Webinaria mogą mieć ogromny wpływ na nasze strategie marketingu społecznościowego, pozwalając nam generować nowych potencjalnych klientów i potencjalnych klientów, pielęgnować istniejące relacje i wykazywać wiedzę w naszych branżach.

Podczas webinariów wiele firm będzie przesyłać tweety na żywo wraz ze swoimi użytkownikami, aby ich zaangażować, odpowiedzieć na pytania i podtrzymać rozmowę online. Webinaria mogą być również sposobem na naukę, który może generować pomysły na treści podczas naszych sesji burzy mózgów.

nia, ponieważ zwykle skupiają się na edukacji.Webinaria mogą dostarczyć praktycznych kroków w kierunku bardziej efektywnego marketingu społecznościowego. Social Media Today oferuje szeroką gamę webinariów przeznaczonych dla marketerów społecznościowych. Możesz zarejestrować się na nadchodzące webinary lub obejrzeć bibliotekę webinariów na żądanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj