Główne objawy autyzmu

0

Należy pamiętać, że posiadanie niektórych z tych objawów nie wystarczy do potwierdzenia rozpoznania autyzmu, ponieważ mogą to być cechy osobowości. Dlatego idealnym rozwiązaniem jest zawsze skonsultowanie się z pediatrą w celu bardziej szczegółowej oceny internetowy test na autyzm.

Jeśli podejrzewasz przypadek autyzmu, sprawdź nasz test, który pomoże Ci zidentyfikować główne oznaki i objawy:

Ten test nie jest potwierdzeniem diagnostycznym i powinien być interpretowany jako ocena rzeczywistego ryzyka autyzmu. Wszystkie przypadki muszą być ocenione przez doradcaa. Objawy autyzmu u dzieci. W łagodnym autyzmie dziecko ma niewiele objawów, które często mogą pozostać niezauważone. Sprawdź szczegóły, jak rozpoznać łagodny autyzm.

W umiarkowanym i ciężkim autyzmie ilość i intensywność objawów są bardziej widoczne i mogą obejmować:

1. Trudności w interakcji społecznej
Nie patrzenie w oczy lub unikanie patrzenia w oczy, nawet gdy ktoś rozmawia z dzieckiem, będąc bardzo blisko; Nieodpowiedni lub nieodpowiedni śmiech i śmiech, na przykład podczas czuwania lub ceremonii ślubnej lub chrztu; Nie lubić uczucia lub czułości, a zatem nie pozwalać się przytulać ani całować; Trudności w relacjach z innymi dziećmi, preferowanie samotności zamiast zabawy z nimi; Zawsze powtarzając te same rzeczy, zawsze bawiąc się tymi samymi zabawkami.

2. Trudności w komunikacji
Dziecko umie mówić, ale woli nic nie mówić i godzinami milczy, nawet gdy zostanie o to poproszone; Dziecko odnosi się do siebie słowem „ty”; Powtarzaj pytanie zadawane w kółko, nie przejmując się, czy przeszkadzasz innym; Zawsze zachowuje ten sam wyraz twarzy i nie rozumie gestów i mimiki innych ludzi; Nie odpowiada na wezwanie po imieniu, jakby nic nie słyszał, mimo że nie jest głuchy i nie ma wady słuchu; Patrzenie kątem oka, gdy czujesz się niekomfortowo; Mówiąc, komunikacja jest monotonna i pedantyczna.

3. Zmiany behawioralne
Dziecko nie boi się niebezpiecznych sytuacji, takich jak przejście przez ulicę bez patrzenia na samochody, zbliżanie się zbyt blisko do pozornie niebezpiecznych zwierząt, takich jak duże psy; Posiadanie dziwnych gier, nadawanie różnych funkcji zabawkom, które mają;
Zabawa tylko jedną częścią zabawki, na przykład kołem od wózka, oraz ciągłe patrzenie na nią i jej przesuwanie; Najwyraźniej nie odczuwa bólu i wydaje się, że lubi ranić siebie lub innych celowo; Wzięcie pod ramię innej osoby, aby zdobyć przedmiot, którego chce; Zawsze patrz w tym samym kierunku, jakbyś został zatrzymany na czas;

Kołysanie się w przód iw tył przez kilka minut lub godzin lub ciągłe skręcanie rąk lub palców. Trudności z przystosowaniem się do nowej rutyny, wzburzenie, możliwość wyrządzenia sobie krzywdy lub zaatakowania innych; Przesuwanie dłoni po przedmiotach lub fiksacja w wodzie; Bądź bardzo poruszony w miejscach publicznych lub w hałaśliwym otoczeniu.

W przypadku podejrzenia tych objawów wskazana jest ocena pediatry lub psychiatry dziecięcego, który będzie w stanie przeprowadzić bardziej szczegółową ocenę każdego przypadku i potwierdzić, czy jest to autyzm, czy może to być inna choroba lub stan psychiczny.

Objawy autyzmu u nastolatków i dorosłych

Objawy autyzmu mogą być łagodniejsze w okresie dojrzewania i dorosłości, albo dlatego, że objawy pozostały niezauważone w dzieciństwie, albo z powodu poprawy w wyniku leczenia. Często młodzi ludzie z autyzmem wykazują objawy, takie jak:

  • Brak przyjaciół, a kiedy są przyjaciele, nie ma regularnego lub bezpośredniego kontaktu.
  • Generalnie kontakt z ludźmi ogranicza się do kręgu rodzinnego, szkoły lub wirtualnych relacji przez internet;
  • Unikaj wychodzenia z domu, zarówno w przypadku zwykłych czynności, takich jak korzystanie z transportu publicznego i usług, jak i spędzania wolnego czasu, zawsze preferując zajęcia w odosobnieniu i siedzący tryb życia;
  • Niezdolność do autonomii w pracy i rozwijaniu zawodu;
  • Objawy depresji i lęku;
  • Trudności w interakcjach społecznych i zainteresowanie tylko określonymi czynnościami.

Możliwość normalnego i samodzielnego życia w dorosłym życiu jest różna w zależności od nasilenia objawów i osiągnięcia odpowiedniego leczenia. Wsparcie rodziny jest niezbędne, zwłaszcza w najcięższych przypadkach, w których osoba z autyzmem może polegać na członkach rodziny i opiekunach w celu zaspokojenia swoich potrzeb społecznych i finansowych.

Jak przebiega leczenie?

Leczenie autyzmu różni się w zależności od dziecka, ponieważ nie każdy jest dotknięty w ten sam sposób. Ogólnie rzecz biorąc, konieczne jest skorzystanie z pomocy kilku pracowników służby zdrowia, takich jak doradcy, logopedzi, fizjoterapeuci i psychopedagodzy, a wsparcie rodziny jest bardzo ważne, aby ćwiczenia były wykonywane codziennie, poprawiając w ten sposób możliwości dziecka.

To leczenie musi być przestrzegane przez całe życie i musi być rewalidowane.ed co 6 miesięcy, aby można go było dostosować do potrzeb rodziny. Aby uzyskać więcej informacji na temat opcji leczenia autyzmu, zobacz Leczenie autyzmu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj