DrOmnibus

0

Tuż przed chorobą Antosia pojawiły się w aplikacji nowe gry, tym razem dźwiękowe. Chłopiec bardzo się nimi ucieszył, zagraliśmy w grę z odgłosami zwierząt i mieliśmy plany na kolejne dni, niestety dopadła go poważna infekcja. Z grami dźwiękowymi Antoś eksperymentował wraz z rodzicami w domu. Wyniki w jego profilu wskazują na to, że dość dobrze szło mu rozpoznawanie odgłosów: człowieka, domu, miasta i natury.

Obawiałam się, że po tak długiej przerwie – nie widzieliśmy się z Antosiem ok. 3 tygodni – i odzwyczajeniu się od szkoły, znowu pojawią się dawne problemy, i że chłopiec będzie już znudzony grami. Jednak tak się nie stało, gdy wrócił, zależało mu na pozytywnej ikonce na zakończenie dnia i chętnie zagrał. Od mamy Antka dowiedziałam się, że pytał, kiedy już wróci do szkoły.

Po powrocie był bardzo ożywiony, zaobserwowałam, że podczas przerw próbował opowiadać coś wybranym rówieśnikom, udało się mu nawet nawiązać dialog z dwójką kolegów.

W ramach żartu Antek wysmarował klejem piórnik jednemu z rówieśników. Wie już, że nie był to najlepszy pomysł.Niebawem nadeszła kolejna dłuższa przerwa – długi weekend majowy. Po powrocie do szkoły udało nam się znowu tylko kilka razy zagrać, tym razem ze względu na dużą ilość innych obowiązków. Z początkiem kolejnego tygodnia okazało się, że Antoś przyszedł z tabletem bez aplikacji DrOmnibus, gdyż eksperymentował w domu i wykasował ją. Musieliśmy ponownie zainstalować. Przy okazji wyszło na jaw, że chłopiec bardzo rozwinął swoje umiejętności techniczne i obsługi tabletu – ściąga samodzielnie gry spoza aplikacji DrOmnibus, które go też interesują, w Google Maps potrafi pokazać swój blok i szkołę na zdjęciach satelitarnych. Przez następne dni mieliśmy problem z połączeniem internetowym. Sytuacja z odinstalowaniem aplikacji i brak internetu powodowały duże zaangażowanie chłopca – rozmawiał ze mną, pytał o wiele spraw, zastanawiał się jak uruchomić sprzęt.

W porównaniu z zachowaniem z początku roku szkolnego, Antoś teraz bardzo „rozgadał się”, mówi niewyraźnie, ale czasem sporo, zadaje dużo pytań, zaczynają go interesować inni ludzie, pyta nawet o osobiste sprawy.

Chłopiec ma lepsze relacje z rówieśnikami, niekiedy jeszcze zdarzy mu się kogoś uderzyć, ale są to incydentalne sytuacje. Kiedy inna osoba zachowuje się w sposób niegrzeczny, nie naśladuje jej, bywa, że komentuje jej zachowanie. Pyta, czy ten ktoś jest niegrzeczny. Zaczyna okazywać sympatię innym osobom, np. spontaniczne kogoś przytuli lub pocałuje. Podczas zajęć z klasą pracuje z nauczycielem bardzo pilnie, nie ucieka z ławki, czasem wyjdzie z niej dla żartu i zaraz wraca. Próbuje również pracować podczas zajęć języka angielskiego, którego nauka sprawia mu ogromne problemy, ale często stara się przepisywać właściwie angielskie wyrazy z tablicy i wykonywać powierzone mu zadania. Podsumowując, Antoś bardzo złagodniał i coraz chętniej się uczy. Wydłuża się też czas jego koncentracji uwagi.  Chłopiec dostosował się do szkolnego funkcjonowania, zaczyna przestrzegać obowiązujących zasad.

Pracujesz z dzieckiem z zaburzeniami?

Wypróbuj naszą aplikację!