Razem uczymy się kolorów. Poznaj plany treningowe

Plany treningowe DrOmnibus to zestawy aktywności edukacyjno-terapeutycznych dla dzieci z zaburzeniami zachowania i rozwoju łatwych do realizacji w szkole czy placówce, w domu lub poza nim. Plany pozwalają budować wiedzę i kompetencje dzieci. Zarówno rodzic, jak i specjalista może rozpocząć realizację planu treningowego i zaprosić do współpracy inne osoby pracujące z dzieckiem.

Pobierz plan treningowy: DrOmnibus_Kolory

Aktywności nie mają narzuconego czasu realizacji, są dopasowane do możliwości i potrzeb  każdego dziecka i naturalnie wpisują się w codzienne czynności. Można realizować je jako całość tematyczną albo wybrać pojedyncze zadania.

Dla kogo są plany treningowe?

Plany treningowe udostępniane są bezpłatnie dla placówek edukacyjno-terapeutycznych, dla rodziców i opiekunów oraz dla specjalistów.

Gdzie znaleźć i jak pobrać?

Plany treningowe oraz materiały dodatkowe do planów dostępne są po zalogowaniu do panelu serwisu www.dromnibus.com. Plan treningowy jest plikiem pdf. łatwym do pobrania (potrzebny jest dostęp do sieci), następnie można go przeglądać na telefonie czy tablecie już bez konieczności dostępu do internetu.

W każdym planie znajdują się:

  • mapa (podsumowanie liczby aktywności wraz z tabliczką żetonową do pokolorowania, jeśli zadanie z planu treningowego zostanie wykonane przez dziecko). Materiały dodatkowe wymagają wydrukowania,
  • informacja, jakie umiejętności ćwiczymy podczas realizacji planu,
  • lista materiałów, które należy przygotować do pracy i zabawy z dzieckiem,
  • krótkie instrukcje aktywności z dzieckiem.

W materiałach dodatkowych wydrukować można:

  • instrukcje do zadań
  • kolorowanki
  • zadania graficzne
  • propozycje scenek i dialogów
  • karty obrazkowe z podpisami
  • dyplom (plan treningowy wakacje).

Dodatkowo plany treningowe urozmaicone są propozycjami filmów (bajek) i tematycznie dobranymi grami z aplikacji Edukacja Włączająca, które mogą wzbogacić pracę z dzieckiem.

Jakie są rodzaje planów?

Plany treningowe powstają zespołowo: pomagają nam je tworzyć specjaliści, a także rodzice, którzy najlepiej wiedzą, jakimi aktywnościami są zainteresowane dzieci. Tematyka planów koncentruje się na poznawaniu i doskonaleniu w zakresie kolorów, kształtów, dźwięków, zawodów, emocji, warzyw, owoców, części ciała, cyfr, czynności, a także rozpoznawania, co do siebie pasuje. W takich planach nacisk edukacyjno-terapeutyczny postawiony jest na wiedzę.

Każdy plan treningowy zawiera zadanie (lub zadania) związane z emocjami, budowaniem relacji, komunikacji i samodzielności, a przygotowywane są również plany poświęcone tylko ćwiczeniu kompetencji. W takich planach nacisk edukacyjno-terapeutyczny będzie postawiony na umiejętności.

Zapraszamy do poznania pierwszego planu treningowego – Kolory!

Pobierz plan treningowy: DrOmnibus_Kolory


 Już wkrótce – Plan treningowy Wakacje.

Udostępnij post:

Autor: Ilona Klimek

Avatar
Polonistka, redaktorka i recenzentka. W DrOmnibus odpowiedzialna za redakcję i korektę tekstów. Współpracuje z miesięcznikiem „Znak”. Lubi książki dla dzieci.
Polish philologist and editor. Editor at DrOmnibus. Cooperates with the 'Znak' monthly. Likes children's books.