Przybij “piątkę” koledze bez dłoni

Relacje społeczne – chociaż mamy z nimi do czynienia na co dzień, bo przecież ciągle się z kimś spotykamy, rozmawiamy z ludźmi, żyjemy ze sobą – to jednak nie zawsze wiemy jak się powinniśmy zachować. Problem pojawia się wtedy, gdy osoby z którymi chcemy nawiązać kontakt są inne – są np. niepełnosprawne. Zadajemy sobie wtedy pytania: “Co zrobić?” “Jak się odezwać?” “Czy mam pomóc?” “Wolno mi patrzeć?”

“Każdy z nas jest inny, ale nigdy gorszy” z takim hasłem ruszyła nasza kampania “Równi w różnorodności”, którą organizujemy wraz z Fundacją HIPOTERAPIA Na Rzecz Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych i firma Dromnibus.

Celem kampanii jest między innymi zwrócenie uwagi na problem integracji i interakcji w środowiskach osób niepełnosprawnych. Bo chociaż są wśród nas, żyją obok, pracują, uczą się, to ludzie pełnosprawni dalej nie zawsze wiedzą jak mają się zachować w kontaktach z nimi. Dzieci nie wiedzą dlaczego ktoś jeździ na wózku czy porusza się o kulach, jest niewidomy itd. Nie rozumieją, więc patrzą czasem zadają pytania, a rodzice? Zdarza się, że krzyczą – “Nie wolno się patrzeć!” i to buduje w dzieciach strach. Są też osoby, które chciałyby pomóc, ale nie wiedzą w jaki sposób.

Właśnie dlatego w ramach naszej kampanii “Równi w różnorodności” chcemy stworzyć praktyczny poradnik dla dzieci. Potrzebujemy do tego Waszej pomocy – przypomnijcie sobie sytuacje, z którymi mieliście do czynienia, opiszcie je i wyślijcie do nas mailem. Nasi specjaliści pod redakcją Wiolety Więckowskiej stworzą na podstawie tych komentarzy poradnik wyjaśniający jak powinny zachować się osoby opisane w danej sytuacji.

Czekamy na Wasze pytania i historie!

Dołącz do nas i pisz z nami przewodnik!

e-mail: wioleta.wieckowska@hipoterapia.info.pl

image (1)

Partnerami akcji są:

partnerzy-plansza

fot. Wiolety Więckowskiej wykonał pan Dawid Fuz dla Fundacji Jedyna Taka

Udostępnij post:

Autor: Maria Dubis

Avatar
Pasjonatka social mediów i nowych technologii, absolwentka Social Media & Content Marketing, również politolożka i ukrainoznawczyni. Pisze teksty marketingowe i recenzuje. W DrOmnibus zajmuje się mediami społecznościowymi, nawiązywaniem kontaktów z partnerami oraz prowadzeniem kampanii społecznej "Równi w różnorodności".