Opinie

Program Edukacja Włączająca może być jednym z dodatkowych elementów mogących urozmaicić terapie dzieci przedszkolnych ze spektrum autyzmu. Poprzez gry interaktywne nabywają i rozwijają one nie tylko umiejętności poznawcze, ale również ćwiczą koncentrację uwagi

Fundacja SYNAPSIS

Fundacja niosąca pomoc dzieciom i dorosłym osobom z autyzmem i ich rodzinom.

Cieszymy się, że razem z zespołem DrOmnibusa możemy działać na rzecz promowania edukacji włączającej oraz rozpowszechniać wiedzę o potrzebach dzieci z wyzwaniami rozwojowymi i ich rodzin. Łączymy siły, wymieniamy doświadczenia i wzajemnie się inspirujemy, by pomagać LEPIEJ.

 

Fundacja Wsparcie na Starcie

Fundacja wspomaga rozwój dziecka poprzez kompleksowe wsparcie rodziny. Działa w naturalnym środowisku dziecka – w domu, żłobku, przedszkolu, na placu zabaw.

Uczeń utrwala kształty i doskonali umiejętność rozpoznawania zawodów. Ćwiczenie przeplatane jest zabawami doskonalącymi spostrzeganie wzrokowo-ruchowe. Atrakcyjna grafika i przyjemny głos lektora sprzyja pracy i zachęca do ćwiczeń. Uczeń pracuje w skupieniu, chociaż zwykle ma z tym kłopoty.

Jolanta Okuniewska

Nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 13 w Olsztynie. W roku szkolnym 2012/2013 za swoja pracę dydaktyczno-wychowawczą i osiągnięcia otrzymałam Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej. Finalistka światowego konkursu The Global Teacher Prize (X 2015)

Aplikacja „DrOmnibus Edukacja Włączająca” spodobała się naszym dzieciom, chętnie wykonywały zadania, również ze względu na zastosowanie znanej im z codziennej terapii zasady otrzymywania żetonów za prawidłowe wykonanie zadania.

Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku

Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku

Pomysł, system nagród (żetony powodowały radość u dziecka) i rodzaj zadań w grach są jak najbardziej dostosowane dla dzieci z problemami rozwojowymi, autystycznymi…kategorie gier, system nagród i stopnie trudności są rewelacyjnie dostosowane dla dzieci z ASD.

Iwona Zawadzka

Mama Patryka

Gry i zadania, jakie w niej można znaleźć są bardzo interesujące dla dzieci. Zachęcają do użytkowania – nie nudzą dziecka. Poprzez zabawę pozwalają na naukę wielu nowych, przydatnych umiejętności. Pracowałam na aplikacji z dzieckiem niesłyszącym – aplikacja jest łatwa i ma intuicyjne zasady. Polecam wszystkim rodzicom, nauczycielom, pedagogom wypróbowanie aplikacji.

Marta Chmielecka

Pedagog

Muszę przyznać, że jeszcze nigdy gra nie dawała Julkowi tyle frajdy, obserwowałam u synka radość z pochwał jakie dawała „pani” i dobrze wykonanego zadania. Nie zauważyłam zniechęcenia ani rezygnacji. Świetne jest to, że gra się nie kończy w momencie błędnego wskazywania tylko po zabawie wraca do problemu i wspomaga utrwalenie, delikatnie i niezauważalnie dla dziecka. Dla mnie rewelacja :)

Angelika Sosnowska

Prowadzi bloga, Mama Julka ze spektrum autyzmu

Aplikacja Edukacja Włączająca zawiera kilka zadań na dwóch poziomach trudności: poznawania i utrwalania. Zadania te dotyczą poznawania kolorów, kształtów, liczb, owoców, dźwięków otoczenia i innych, ważnych dla dalszego rozwoju umiejętności. Bez tych umiejętności  dalsza edukacja może być utrudniona, a ta aplikacja ma zachęcić nasze dzieci do poznawania świata, do otwarcia się na edukację szkolną. Dobrze, że taka gra została stworzona.

Izabela Pesz

Mama Pawełka, Klub Rodziców JiM Krosno, fotografia autorstwa Justyna Cieslikowska

Aplikacja edukacja włączająca jest bardzo ciekawym i użytecznym narzędziem do terapii z dzieckiem. Wzrastający poziom trudności sprawia że dziecko ma motywację do podejmowania wyzwań. Ciekawa grafika, dostosowane dźwięki. Zdecydowanie godne polecenia.

Katarzyna Kordella

Prowadzi bloga, Mama dwóch synów z zaburzeniami

Dzieci ze spektrum autyzmu potrzebują dodatkowych wzmocnień i nagród za właściwie wykonane zadanie, a w tej aplikacji system nagród jest oparty o tabliczkę żetonową z tradycyjnymi grami nagrodami. Aplikację z powodzeniem możemy wykorzystywać na lekcjach, zajęciach rewalidacyjnych, ale także jako dopełnienie pracy szkolnej w domu pod opieką rodzica.

Specjalni

www.specjalni.pl

Jedyna na polskim rynku aplikacja, która odpowiada na potrzeby dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych ze spektrum Autyzmu. Przyjazna grafika, fonia i kolorystyka dostosowane do możliwości dzieci, dlatego motywuje do pracy.

Zyta Czechowska

Terapeuta

Platforma DrOmnibus jest miejscem, gdzie dziecko nie tylko w ciekawy sposób zdobywa nowe umiejętności i je utrwala, ale także świetnie się bawi. Jeśli macie, drodzy nauczyciele, w swojej klasie dziecko ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, to polecam zapoznać się z platformą DrOmnibus.

Maciej Bogacz

www.wczesnoszkolni.pl

Aplikacja zainstalowała się szybko i sprawnie. Obsługa była na tyle intuicyjna, że po kilku użyciach mój synek sam wybierał bardziej pasujące mu zadanie. Polubił ją i wybierał spośród innych ikonek na tablecie, czyli coś w tym jest. Widocznie obrazki i dźwięki trafiły do niego. Wydaje mi się, że dzięki niej szybciej przyswoił inne ćwiczenia czyli przyczyniła się do usprawnienia ćwiczeń terapeutycznych. Intuicyjność, szata graficzna i zadanie trafione w dziesiątkę!!!

Tomasz M.

tata

Nasz 4 letni syn, od pięciu miesięcy każdego dnia, używa tej aplikacji. Dzięki niej rozwinął umiejętność rozpoznawania emocji, wie kiedy powiedzieć przepraszam, czy dziękuję, a jego ulubione gry to „Coś tu nie pasuje” i „Na wsi”.

Tata autystycznego Pawełka

tata

Testuję sobie DrOmnibusa z maluchami i bardzo im się podoba. Wszyscy moi podopieczni są z autyzmem lub zaburzonym, nieharmonijnym rozwojem. Tematyka jest świetna, dobra animacja i muzyka. Gry mają róże poziomy trudności. Czyli: „Dla każdego coś dobrego” :) Sama zapoznaję się z aplikacją dzięki dzieciakom.

Jolanta Bursa

pedagog specjalny, terapeuta

Chętnie podczas zajęć terapeutycznych wykorzystamy tak atrakcyjne i edukacyjne narzędzie!

Teresa Chłosta

dyrektor OREW w Myślenicach