Ćwiczymy logiczne myślenie – są już dostępne nowe gry!

Jak rozpoznać, kto się cieszy, a kto się smuci? Jak prawidłowo nazywać czynności i wskazać pasujące do siebie obrazki? Są już dostępne nowe gry w aplikacji Edukacja Włączająca. Koncentrują się one na rozwijaniu umiejętności poznawczych, w szczególności logicznego myślenia, oraz społecznych związanych z funkcjonowaniem człowieka w codziennych sytuacjach.

We wszystkich grach zastosowane zostały zdjęcia, aby ułatwić dzieciom rozwijanie wiedzy oraz pozytywnie wpływać na tempo dokonywania generalizacji nabytych umiejętności. 

Poznaj nowe gry – bezpłatnie!  

 

Mam już konto                                                                          Zarejestruj i sprawdź

Czego uczą nowe gry?

Poziom trudności w grach „Co pasuje do…” (zagadki) został podniesiony poprzez wycofanie z pytania zadawanego przez lektora nazwy obiektu, do którego należy odnaleźć obiekt pasujący, jak również dzięki pojawieniu się różnorodnych kategorii obiektów, które należy dopasować.

Quiz „Czynności” pozwala rozwijać wiedzę dziecka na temat podstawowych codziennych czynności oraz poszerzać zakres ich rozumienia.

„Emocje (Foto)” stanowią uzupełnienie gry Emocje (poznawanie i doskonalenie) opartej na grafikach. Dzięki temu otrzymujemy zestaw pozwalający na rozwijanie umiejętności identyfikacji emocji przeżywanych przez drugiego człowieka na podstawie mimicznej ekspresji.


Poznaj aplikację                                                                          Zobacz, jak korzystają z niej dzieci?

Udostępnij post:

Autor: Ilona Klimek

Avatar
Polonistka, redaktorka i recenzentka. W DrOmnibus odpowiedzialna za redakcję i korektę tekstów. Współpracuje z miesięcznikiem „Znak”. Lubi książki dla dzieci.
Polish philologist and editor. Editor at DrOmnibus. Cooperates with the 'Znak' monthly. Likes children's books.