Aplikacja pomaga dzieciom przezwyciężać trudności

Piętnaścioro dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Gdańsku kontynuuje pracę z aplikacją DrOmnibus Edukacja Włączająca. Widać już pierwsze postępy.

Na początku dzieci wybierały gry umożliwiające poznanie określonych zagadnień: kolorów, kształtów, warzyw, owoców, cyfr, emocji, zawodów, części ciała oraz zwierząt. Ta forma edukacji od początku bardzo zainteresowała uczniów i sprawiła im dużo radości. „Gry urozmaicają nasze zajęcia i pozwalają dzieciom przezwyciężać trudności – opowiada psycholog szkolna, Pani Anna Meslin. – Różnicowanie owoców, zawodów czy emocji na poziomie podstawowym to już dla nich pestka.


Gdy uczniowie bez problemów radzili sobie z grami na poziomie poznawania, przyszedł czas na etap doskonalenia.


Teraz zmagają się z zaawansowaną wersją tych gier i utrwalają zdobyte wiadomości. W trakcie rozwiązywania zadań nie brakuje uczniom skupienia i dobrego humoru – mówi pani Anna.

Dzieci bardzo dobrze radzą sobie z obsługą gier. Korzystają z nich przy użyciu laptopa, a nauczycielka często wyświetla gry na tablicy interaktywnej, by wszyscy uczniowie mogli widzieć, jak ich koledzy i koleżanki wykonują dane ćwiczenie.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne relacje z wspólnej pracy, która staje się jednocześnie dobrą zabawą :-)


Pracujesz z dzieckiem z zaburzeniami?

Wypróbuj nasz produkt!

Udostępnij post:

Autor: Ilona Klimek

Avatar
Polonistka, redaktorka i recenzentka. W DrOmnibus odpowiedzialna za redakcję i korektę tekstów. Współpracuje z miesięcznikiem „Znak”. Lubi książki dla dzieci.
Polish philologist and editor. Editor at DrOmnibus. Cooperates with the 'Znak' monthly. Likes children's books.